неділю, 14 листопада 2010 р.

Мета проекту

Продовжуючи тему "Проект" мушу зазначити, що реакція на першу доповідь "актуальність проблеми" була досить квела. Значить приймемо 2 тези, які прозвучали в коментарях: 1) "є порох в порохівницях", 2) "похід під Еверест - пріоритетна річ, яку ще не зробив, хоча завжди хотів". За визначенням «Мета - це те, заради чого Ви починаєте проект (кінцевий результат проекту)». Якщо проблема – це точка А (звідки ми виходимо, то мета – точка В, куди ми маємо дійти за визначений відрізок часу (2 тижні, 1 рік і т.д.). Мета прямо витікає з поставленої проблеми. Тепер вернімось до наших баранів

1) Проблема: "є порох в порохівницях". Мета – «довести собі і оточуючим, що я ще чуюся на силі шляхом підйому на висоту 5229 м. (може ще троха вище), благополучного спуску і повернення додому, тобто до звичайного життя».

2) Щодо другої тези – то хай автор самостійно сформулює мету J)

Ну от….чекаю «отвєта, як соловєй лєта»….

3 коментарі:

  1. Соловей не дочекався отвєта і сам щебече собі далі. Хоча тут коментувати і нічого - правильно означена проблема автоматично породжує ясну мету. А коли проблема "плаває", то і мету ніколи точно не сформулюєш. Так і в житті. Щось не так, щось "муляє", а сформулювати не годен, хочеш вирішити - крутишся як білка, а воно не вирішується, ясна річ - нема діагнозу - нема рецепту. Правда є ще Той, що на Горі. Недарма кажуть, "час все лікує", тобто проблема "якось вирішується" ...буцімто сама, а може не вирішується? От і ходимо з своїми "вавками" по життю, себе мучимо і близьких. Н-да, дописався...

    ВідповістиВидалити
  2. Ну, нарешті вибрав секунду часу, щоб Софія покоментити.

    Отже все-таки вважаю, що доведення "наявності пороху" можна здійснювати простішими і дешевшими способами.

    А цьому проекті бачу інші мотиви (хоча і з особистими відмінностями):

    1) Пізнавальність - людям хочеться бачити нові місця, знайомитись з новими людьми, отримувати нові враження - збагачувати світогляд.

    2) Елементи паломництва. Так само, як християни їдуть ло Люрду і Ватікану, Араби - до Мекки, поклонники Преслі відвідують Грейсленд, а Хасиди - Умань, то й альпіністів тягне в Гімалаї до Евересту ;)

    3) Відпочинок - на 2 тижні залишитися без новин, політики, комп‘ютера, Травіану, без телефона та телевізора, вуличного шуму, вихлопних газів, а замінити це живим спілкуванням і спогляданням природи.... По моєму дуже ефективно ;)

    ВідповістиВидалити
  3. Коментар
    В прдовження вчорашньої дискусії щодо мети проекту, зокрема «проекту «До Евересту», мушу ще раз наголосити, що мета може бути тільки ОДНА. З коментаря Ако видно, що названо принаймі 3 мети: 1)пізнавльність, 2)паломництво, 3)відпочинок. Всі три мають право на життя, однак мета – одна, що означає – з трьох треба вибрати одну найголовнішу (інші переходять в «ранг по нижче», тобто в завдання проекту. Або, якщо неможливо визначитись з найголовнішою, треба робити 3 окремі проекти. Мета – це подібно до місії, її не можна розмінювати на кавальчики…Місія людини – в чому? Кожен зокрема, і всі гуртом шукають відповіді. Тільки той, що на Горі, знає. Ми -…можемо тільки наблизитися Але, однозначно (принаймі для мене) місія для людини одна, а не ассорті – на любий смак.

    ВідповістиВидалити