пʼятниця, 21 січня 2011 р.

Звіт. Чаcтина VI. Кала-Паттар.

День 7-ий.
Місцеві боги напевно почули наші молитви - небо чисте, хмар немає зовсім. Хоча і сон на висоті майже 5км не повністю відновлює сили. Без особливого апетиту поснідавши, - виходимо на маршрут. 

Група готується до виходу


Софій на привалі

Стежка і далі веде по лівій морені Кхумбу. Краса надзвичайна, але підйом неприємний - рельєф дуже порізаний притоками льодовика і дорога весь час іде то вгору, то вниз. Внизу - Горакшеп

На одному з чергових підйомів перед нами внизу відкривається Горакшеп (в перекладі - "Мертві ворони") - останнє поселення на нашому маршруті. Близько 11:00 ми вже в останньому гестхаузі (5170м.) і після півгодинного відпочинку вирушаємо на Кала-Паттар. 


Висота Кала-Паттар на всіх картах позначена, як 5545м. В дійсності - це перша вершина, яку видно знизу. Ми йдемо на іншу, яка ховається за першою і на 100м. вища. 


Гірська хвороба дається взнаки - дихати все важче і голова починає боліти. Але прекрасні краєвиди - Кхумбу внизу і Еверест, який піднімається з-за Нупцзе додають сили. Через 2 год. підйому досягаємо вершини. Це найвища точка нашого треку - 5646м. Набагато вище Монблану і навіть трохи вище Ельбруса. 

Еверест і льодопад Кхумбу. 
На повороті льодовика зліва видно широке поле - там весною розміщується базовийтабір, з якого починаються експедиції на Еверест.

Кала-Паттар (5646м.)

 Не можемо знехтувати традицією фотографуватися на цьому місці ;)


Погляд назад. Прямо перед нами - перша вершина Кала-Паттар, Далі - льодовик Чангрі (справа) впадає в Кхумбу. На горизонті зліва - конус Ама Даблам


 І решта групи - на вершині.

Дуже холодно і пронизливий вітер. Тому швидко зробивши фотографії, спішимо вниз. Різко скинувши майже півкілометра висоти - почуваємо себе набагато краще. Правда голова ще болить. Ввечері в Горакшепі ми знову спостерігаємо надзвичайний захід сонця. 


Апетит не дуже. Сподіваємось хоч якось виспатись, хоча це стає все важче. Завтра плануємо дійти до базового табору в верхів‘ях льодовика Кхумбу.

Немає коментарів:

Дописати коментар